Z powodu Jezusa i Jego Ewangelii…

8 września, w niedzielę, a równocześnie we wspomnienie Narodzenia Najświętszej Marii Panny, o godzinie 13:00, Małe Siostry Jezusa, z Polski i zagranicy, Mali Bracia Jezusa, Rodzina bł. brata Karola de Foucauld, członkowie rodziny, oraz wielu sąsiadów i przyjaciół Wspólnoty zgromadziło się w naszym kościele parafialnym na uroczystą Eucharystię, podczas której mała siostra Jezusa Angelika Maria, złożyła Bogu we Wspólnocie Małych Sióstr Jezusa śluby wieczyste – ubóstwa ewangelicznego, czystości konsekrowanej i posłuszeństwa z miłości.

 

W liturgii Słowa czytania mówiły o małości Boga, i Jego szczególnej współczującej i współ-towarzyszącej miłości, obecności „dla i wśród” ubogich, małych tego świata, o Jego „objawianiu” się w świecie – przez Miłość, a zwłaszcza tę braterską (Mi 5,1-4a ; Ps 146 ; 1J 3,16-18.4,4-16 ; Mt 11,25-30). „Nikt nie ma większej Miłości gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” –  „Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci.”

W swojej homilii ks. Kuba Drosik, przyjaciel Wspólnoty, należący do Unii Kapłańskiej Księży „Iesus-Caritas”, zaprosił wszystkich, a zwłaszcza Małe Siostry, do bycia świadkami nadziei i Miłości Boga dla każdego człowieka, żyjąc w pełni totalny dar ze swojego życia w dzisiejszym świecie. Zwracając się do ms. Angeliki Marii życzył jej, zapraszając jednocześnie: „Spotykaj, słuchaj i kochaj! Niech twoje życie zupełnie oddane Jezusowi będzie cichym Nazaretem dla tych, wśród których będziesz żyć!” Polecajmy w modlitwie Małe Siostry Jezusa, i wśród nich ms. Angelikę Marię, która została posłana żyć do Ameryki Południowej i juz niedługo wyjedzie do Chile.

Po Eucharystii, wszyscy goście udali się na wspólną Agapę i świętowanie. 8 września jest dla Małych Sióstr Jezusa szczególnym dniem. W tym bowiem dniu wspominają założenie Wspólnoty przez mała siostrę Magdalenę. A w tym roku przypada właśnie 80 rocznica tego wydarzenia! Tego dnia, Małe siostry miały więc podwójny powód do radości i wdzięczności Bogu, za to co dokonał w czasie tych 80 lat, w życiu każdej małej siostry i ludzi, wśród których żyją na całym świecie.

Więcej o duchowości br. Karola de Foucauld:

http://www.malybrat.opole.pl