Wrześniowy Wieczernik Miłosierdzia

Po raz pierwszy czciciele Bożego Miłosierdzia przeżywali swoje doroczne rekolekcje Wieczerników Miłosierdzia Bożego bez ks. Wendelina Macieja Rysia SAC, który stworzył tą wspólnotę i był długoletnim opiekunem i przede wszystkim ojcem, bratem i powiernikiem ludzkich serc szukających ukojenia w miłosierdziu Bożym. Ta okoliczność niewątpliwie wpłynęła na przebieg tych ćwiczeń duchowych – ofiarowana Eucharystia, modlitwa na Cmentarzu św. Rocha przy mogile śp. ks. Macieja.

 

Czekam na szybką odpowiedź. Prosimy o modlitwę w intencji mającej się spotkać grupy modlitewno-apostolskiej. Jezu, ufam Tobie. Twój brat ks. Maciej” – tymi oto słowy kończył ks. Maciej zaproszenia na Wieczernik. Te pełne ciepła, delikatności i gościnności otwartego serca ujmowały wszystkich nawiedzających Dom Rekolekcyjny w Dolinie Miłosierdzia. Te słowa umieszczane w zaproszeniach na Wieczernik nie były pustosłowiem, ale promieniowały miłosierdziem, a przebywanie z ks. Maciejem dawały odczuć dotknięcie Miłosierdzia Bożego. Jakże współbrzmią z posługą ks. Macieja słowa Ojca św. Franciszka z Bulli ogłaszającej Rok Miłosierdzia mówiące o Miłosierdziu Bożym jako delikatne dotknięcie Boga: Kościół ma misję głoszenia miłosierdzia Boga, bijącego serca Ewangelii, aby w ten sposób dotknąć serce i umysł każdego człowieka”.

 

21 osobowa grupa uczestnicząca w spotkaniu formacyjnym podjęła temat powołania chrześcijanina do apostolstwa, jakie kreśli Katechizm Kościoła Katolickiego w numerach 1267-1270 oraz zbliżający się Rok Jubileuszowy, który nakreślił Papież Franciszek w Bulli Misericordie vultus.