Pożegnaj z nami o. Górę

Nie wszyscy mogą pojechać do Poznania czy na Pola Lednickie, by uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych o. Jana Góry. W przededniu ostatniego pożegnania, czyli we wtorek, 29 grudnia,  odbędzie się w naszej parafii wieczorne czuwanie modlitewne w duchu lednickim. Rozpocznie się ono o godz. 20 uroczystym przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Całość zakończy Eucharystia z wyborem Chrystusa.

 

Jest taka staropolska tradycja, która dotyczy momentu, kiedy ktoś z naszych bliskich wyrusza w drogę. Wedle tego zwyczaju kiedy wszystko jest już spakowane, przygotowane do drogi, tuż przed odejściem zasiada się jeszcze na chwilę razem przy dużym, nakrytym białym obrusem stole. Niewiele się wówczas mów,i ale to ważne, by jeszcze przez chwilę ze sobą pobyć.

Zasmuceni tym odejściem, a jednocześnie pewni, w jakim kierunku odchodzi o. Jan Góra, chcemy w gronie przyjaciół o. Jana przez chwilę jeszcze z nim pobyć. Chcemy zasiąść przy dużym nakrytym białym obrusem stole = by w czasie Eucharystii zawierzyć Miłosiernemu Bogu tego, który był nam bratem i ojcem.