Pallotyni, tablet i smartfon – o co chodzi?

Co wspólnego mają pallotyni, siatkówka, prezentacja starych samochodów, pokaz tresury psa taniec towarzyski, liczne atrakcje dla dzieci oraz tablet i smartfon? W pierwszym skojarzeniu można mieć wrażenie, że niewiele. Jednak to nie do końca słuszne myślenie. Okazuje się, że jednym słowem, które łączy wszystkie wymienione rzeczy jest wyrażenie PARAFIADA.

Obejrzyj zdjęcia

To właśnie u pallotynów w Dolinie Miłosierdzia w niedzielę, 21 czerwca odbywał się kolejny już festyn parafialno-rodzinno-ewangelizacyjny. W spotkaniu, które rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem bp Antoniego Długosza wzięli udział nie tylko mieszkańcy parafii, ale także wielu innych częstochowian, a nawet goście z zagranicy. Całość spotkania prowadził ks. Andrzej Partika, proboszcz naszej parafii, który mówił: „Nie zważamy na deszcz, chcemy się dobrze bawić”. I faktycznie tak było. Dobrze bawili się ci, którzy mieli lat 5, ale także coś dla siebie znaleźli i ci, którzy mają za sobą lat 80. Było coś dla ciała i dla ducha. Punktem programu budzącym chyba najwięcej emocji było losowanie spośród ofiarodawców, którzy zakupili cegiełki na rzecz działalności parafii, głównych nagród, czyli tabletu, smartfona, ekspresu do kawy czy urządzenia wielofunkcyjnego. Zwycięzcy, szczególnie ci najmłodsi, miało się wrażenie, że zamiast wejść na scenę, to wefrunęli tam z radości.

Przy tak dużej ilości emocji i wysiłku fizycznego mogło zdarzyć się, że ktoś poczuł głód. Jednak i na ten fakt byliśmy przygotowani. I tak na stoiskach spożywczych nie zabrakło tostów, gofrów, kiełbasek z grilla i kilkudziesięciu różnych ciast. Całość spotkania zakończył Apel Jasnogórski i pokaz fajerwerków.

 

Zaproszenie: