Modlitwa za ósmoklasistów

W przededniu rozpoczęcia egzaminów ósmoklasisty księżą z naszej parafii zaprosili do wspólnej modlitwy o światło Ducha Św. nie tylko na czas pisemnych zmagań, ale również o dobry wybór szkoły ponadpodstawowej. Na poniedziałkową Mszę św. sprawowaną o godz. 18 zaproszeni byli także rodzice, dziadkowie i nauczyciele nastolatków. Zakonnicy zapowiedzieli, że tegoroczne spotkanie rozpocznie regularną doroczną wspólną modlitwę, która odbywać się będzie zawsze w wieczór poprzedzający pierwszy egzamin pisemny.

 

„Dzieci zawsze mogą liczyć na swoich rodziców i dziadków, zatem i w tym czasie chcemy ich wesprzeć naszą wspólną modlitwą” – tłumaczył ks. Andrzej Partika, proboszcz z częstochowskiej Doliny Miłosierdzia. „Chcemy dzieciom przez tę modlitwę powiedzieć: „Już teraz jesteśmy z Was dumni i dlatego dziękujemy Panu Bogu za każdego z Was” – dodaje pallotyn.

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty miał odbyć się w dniach 21-23 kwietnia. Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o zmianie terminu. I tak egzamin z j. polskiego odbędzie się we wtorek, 16 czerwca, dzień później będzie okazja sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, zaś trzydniowe zmagania zakończy egzamin z języka obcego.

Według danych z  Magistratu w Częstochowie do egzaminu ósmoklasisty powinno w tym roku na terenie miasta podejść 1631 uczniów. Egzaminu nie można nie zdać, jednak im wyższa punktacja, tym łatwiejsze zdobycie miejsca w upragnionym liceum lub technikum. Wyniki czerwcowych zmagań ósmoklasiści poznają do 31 lipca.