Pierwsza Komunia Św. 2018

Obejrzyj zdjęcia

Piękne słoneczne, niedzielne przedpołudnie. Przed świątynią położoną w Dolinie Miłosierdzia zbierają się wierni. To szczególny dzień. Dzień Pierwszej Komunii św. dwudziestki dzieci z naszej parafii.

Pilne przygotowania do przyjęcia sakramentów owocują piątkowym przeżyciem Sakramentu Pokuty i dzisiejszą Eucharystią. Do świątyni wprowadza dzieci ks. proboszcz Andrzej Partika. W rytmie piosenki „Oto jest dzień…” wierni wypełniają świątynię. Dzieci ze swoim duszpasterzem zasiadają przy ołtarzu, pod piękną mozaiką przedstawiającą Chrystusa w otoczeniu świętych – s. Faustyny, Maryi, Jana Chrzciciela i założyciela zgromadzenia pallotynów Wincentego Pallotiego. O jej symbolice ks. Andrzej opowie później, w homilii skierowanej do wiernych.

Białe kwiaty zdobiące ołtarz pięknie współgrają z bielą dziecięcych strojów. Dzieci są niezwykle skupione, czynnie uczestniczą w Mszy św., oczekując z niecierpliwością na tę ważną chwilę. Następuje odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i wreszcie ten moment. Przyjęcie Najświętszego Sakramentu. To ogromne przeżycie dla wszystkich zgromadzonych w świątyni, nie tylko dzieci, ale również ich rodziców i bliskich. Wzruszenie, radość, emocje – to wszystko można oczytać z twarzy uczestników liturgii. Dodatkowo fantastyczna oprawa muzyczna sprawia, że cała świątynia wibruje. Po Mszy św. ks. Andrzej zaprasza do wspólnej fotografii. Dzieci są rozradowane. Emocje opadają, ale dalej daje się odczuć podniosłą atmosferę święta. Uroczystość jest niezwykła, niezwykła jak miejsce, w którym się odbywa – Dolina Miłosierdzia. Plac pustoszeje. Dzieci z bliskimi udają się na rodzinne spotkania…

Dobrze, że te piękne chwile zostały utrwalone na zdjęciach