Parafiada 2017

Obejrzyj zdjęcia Obejrzyj filmik

Mnóstwo atrakcji, świetna pogoda, niesamowita atmosfera. Te hasła najlepiej oddają tegoroczną Parafiadę, która odbyła się w naszej parafii, w niedzielę 11 czerwca. Każdy, kto tego dnia pojawił się w Dolinie Miłosierdzia, mógł skosztować pysznych potraw, ale też wygrać cenne nagrody w loterii fantowej.

 

Doroczny festyn rozpoczął się Mszą św. o godz. 15.30. Po niej najmłodsi parafianie i licznie przybyli mali goście wypuścili do nieba balony. Zrobiło się kolorowo i bajecznie. Uczestnicy imprezy mieli okazję dowiedzieć się ciekawych faktów o pracy policji konnej, a także spotkać psiego komisarza, który na terenie Częstochowy i okolic tropi przestępców narkotykowych. Zadowoleni byli również miłośnicy aktywności sportowej. Nordic walking, trampoliny – to tylko nieliczne stanowiska, przy których można było spalić kalorie. Te natomiast dostarczały stoiska z ciastami, goframi, tostami czy grilowanymi kiełbaskami.

 

W czasie Parafiady frajdę mieli także wszyscy ci, którzy zatrzymali się na dłużej przy Straży Pożarnej, warsztatach lepienia w glinie, Krainie Kreatywności czy Uniwersytecie Rozwoju. Największe zainteresowanie wzbudził jednak łazik marsjański. Była okazja, aby zapytać jego twórców o specyfikę pracy czy techniczne możliwości. Łazik m.in. częstował cukierkami, ale można też było zrobić sobie z nim zdjęcie. A co ciekawe, dwóch z jego konstruktorów, to ministranci z naszej parafii.

 

Nie brakowało również muzycznych atrakcji. O te zatroszczyli się  młodzi wokaliści i instrumentaliści, którzy zaprezentowali się w ramach programu: „Młode talenty”. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Zespół „7 Piętro” z Grodziska, Schola „Skarby Maryi” z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Częstochowie oraz Zespół „Sąsiedzi”.

 

Najwięcej emocji wywołały punkty programu zaplanowane na wieczór. Zanim wylicytowano pyszne ciasta, i sportowe gadżety takie jak: piłka i koszulka z autografem Jakuba Błaszczykowskiego oraz koszulka z podpisami Mariusza Wlazłego i Sławomira Szmala odśpiewano Apel Jasnogórski. Po nim, nagrody jak np. tablet, laptop, ekspres do kawy czy sokowirówka znalazły swoich właścicieli wśród posiadaczy szczęśliwych numerków. Jeden z nich okazał się być tak szczęśliwy, że gdy wylosował tablet, zdecydował się oddać swoją nagrodę na kolejne losowanie i dzięki niemu elektroniczny gadżet trafił w ręce kogo innego. Jednak przed szczęściem trudno uciekać – chwilę później ten sam człowiek wylosował rower. I tutaj znowu pokazał gest i przeznaczył go na licytację.

 

Parafiadę tradycyjnie zakończył pokaz sztucznych ogni.

 

Dziękujemy wszystkich zaangażowanym w przygotowanie imprezy i już teraz zapraszamy na kolejny festyn, który odbędzie się za rok!

 

Pomogli nam w zorganizowaniu loterii i atrakcje dla nas przygotowali:

Ragnar Simulator

Calypso Fitness

Kaligraf

Gal-Pol

Centrum Sportowo – Rekreacyjne SCOUT

Dwa koty cafe

restauracja Pireus

klub Włókniarz

Izabella – usługi kosmetyczne

Kraina Kreatywności

Fabryka Uśmiechu

Uniwersytet Rozwoju

Zumba fitness Beata Niemczyk

stajnia Laredo

Macyszyn – Toys

Gazelo Toys

Wiesław Suchanek. Producent zabawek

firma Parasol

firma Prembud

zespół muzyczno-wokalny „7-piętro”

studio artystyczne „JB Music”

Centrum Inicjatyw Artystycznych TALENT Urzędu Miasta Częstochowy

Stowarzyszenie MONAR w Częstochowie

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie

Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Komenda Straży Miejskiej w Częstochowie

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „Maskpol”

PCz Rover Team

zespół „Sąsiedzi”

schola dziecięca „Skarby Maryi”

Stowarzyszenie Miłośników Sportu EFEKT