Pallotyńskie Czuwanie Młodych z Maryją

Obejrzyj zdjęcia

„Razem z Maryją, Oblubienicą Ducha Świętego” – takie było hasło tegorocznego Palotyńskiego Czuwania Młodych, odbywające się w sobotę, 28 października. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie w Dolinie Miłosierdzia.

„Przeżywamy rok, który w szczególny sposób jest dedykowany Matce Bożej a jednocześnie rozpoczynamy nowy skoncentrowany na osobie Ducha Świętego. Z młodymi z pallotyńskich parafii chcemy, tak jak Maryją, przyjąć Ducha Świętego, który jest dawca darów i natchnień” – tak o tegorocznym haśle mówi duszpasterz powołaniowy, ks. Kamil Wolan.

Ok. 300 młodych z 17 pallotyńskich parafii z całej Polski po wspólnej koronce w naszym Sanktuarium i tradycyjnym bigosie udało się do kaplicy św. Józefa na Jasną Górę na koncert Michała Króla, a następnie na Apel Jasnogórski. Po nim rozpoczęło się całonocne czuwanie.

W tym roku podczas modlitwy posługiwała Schola z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, a konferencję głosił ks. Łukasz Simiński. Wspólna modlitwa zakończyła się Mszą św. pod przewodnictwem radcy prowincjalnego Prowincji Zwiastowania Pańskiego, ks. Adama Kamizeli. Natomiast homilię wygłosił radca prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla i zarazem rektor Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, ks. Waldemar Pawlik.