Drodzy przyjaciele i czciciele Miłosierdzia Bożego!

Drodzy przyjaciele i czciciele Miłosierdzia Bożego!

Od dziesięciu lat trwa budowa nowego Archidiecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego prowadzonym przez Księży Pallotynow w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie. Na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego. W chwili obecnej trwają prace nad projektem wystroju wnętrza. Zadania tego podjął się ks. Marco Rupnik jezuita pochodzący ze Słowenii, a pracujący w Centro Aletti, sakralnym Atelier w Rzymie.

Jego dzieła możemy podziwiać zwiedzając kaplice Redemptoris Mater w Pałacu Apostolskim w Watykanie, kryptę w której złożony został święty Ojciec Pio z Pietrelciny w dolnej części Bazyliki San Giovanni Rotondo, jak również mozaiki w nowym Kościele Trójcy Przenajświętszej w Fatimie i w Sanktuarium w Lourdes. Tym samym mamy nadzieje że i nasze nowe Sanktuarium Miłosierdzia Bożego dołączy do grona wielkich światowych Sanktuariów w których ten artysta i duchowy przewodnik Ojciec Marco wyrazi Chwale Boga poprzez swoje artystyczne talenty.

Konkretnie spodziewamy się, że podczas najbliższych wakacji zostanie nam zaprezentowana wizualizacja digitalna wystroju wnętrza, a na początku przyszłego roku wiosna 2012 po jej akceptacji przez przełożonych zakonnych i arcybiskupa częstochowskiego będzie ukończony projekt wykonawczy i wtedy wszystkie nasze środki finansowe skierujemy na ten cel.

Niestety są one bardzo skromne, ale ufamy, że z pomocą Bożą wszystko jest możliwe. Przed kilkoma tygodniami został zainstalowany pierwszy i zarazem największy z trzech dzwonów nazwany ku czci naszego Wielkiego Rodaka „Jan Paweł II Wielki”. Ten dzwon i jego instalację ufundowała tutejsza parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i zabrzmi po raz pierwszy na święto Bożego Ciała 2011.

O wszystkich innych postępach na budowie będę się starał regularnie Was informować.

Jeżeli kto chciałby wesprzeć nasza budowę prosimy o ofiarę na konto:

PKO S.A. O/Częstochowa
31 1240 1213 1111 0010 3686 6736
Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego
ul. Kordeckiego 49
42-226 Częstochowa

Można przekazywać darowiznę bezpośrednio przez system PayPal

PLN

EUR

 

Prezbiterium (Projekt wykończenia wnętrza nowej świątyni) [obrazek]

Widok od prezbiterium w stronę wyjścia (Projekt wykończenia wnętrza nowej świątyni) [obrazek]

Widok na Chrzcielnicę (Projekt wykończenia wnętrza nowej świątyni) [obrazek]