Zapisy na Bieg Miłosierdzia

Zapisy na V Bieg Miłosierdzia na naszej stronie zostały otwarte – zapisz się teraz

Nie musisz biec, możesz spacerować lub prowadzić wózek!

Zachęcamy serdecznie do wcześniejszych zgłoszeń (choć możliwe jest zapisanie się na miejscu w trakcie trwania imprezy), gdyż znacznie ułatwi nam to organizację w dniu samej imprezy.

KROK po KROKU
1. Zapisz się już dziś – internetowe zapisy zostały zamknięte, zapisz się więc na miejscu
2. Przyjdź w niedzielę wcześniej by podpisać listę startową i odebrać koszulkę
3. Biegnij, spaceruj, byle do mety 🙂
4. Odbierz medal
5. Zjedz bigos 

 

Zwyczajem lat poprzednich w dniu naszego parafialnego odpustu przypadającego w tym roku 3 kwietnia organizujemy Bieg Miłosierdzia na rzecz dzieci z rodzin ubogich. Idea tego wydarzenia polega na tym, że różne instytucje/firmy/osoby zobowiązują się do przekazania na naszą rzecz środków pieniężnych, które w całości zostaną przeznaczone na zakup obiadów dla biednych dzieci w ich szkołach. Uczestnicy biegu zakładają koszulki z logo sponsora, reklamując w ten sposób naszych darczyńców. Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzymuje medal, niemniej największą nagrodą jest satysfakcja z udzielonej dzieciom pomocy, wszak obecność każdego uczestnika obliguje nas do wykupu kolejnego obiadu – jeden uczestnik = jeden obiad.

Wydarzenie nie ma charakteru zawodów. Jest formą happeningu, połączonego z akcją charytatywną. W tym roku odbędzie się już po raz trzeci. Pierwsze dwa Biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszym wzięło udział ponad 400 uczestników, natomiast w drugim prawie 1000 osób. Środki pozyskane z dwóch pierwszych akcji umożliwiły otwarcie kuchni i łaźni dla bezdomnych, które funkcjonują do dziś. Mamy nadzieję, że równie owocna będzie tegoroczna akcja charytatywna, która jak wierzymy wspomoże program dożywiania dzieci w szkołach prowadzony już przez naszą Parafię.