Z uzależnienia da się wyjść

Pielgrzymki piesze do Częstochowy kończą zazwyczaj swoje wędrowanie na Jasnej Górze. Są jednak takie kompanie, które idą dalej – do Doliny Miłosierdzia.

Jedną z takich grup jest Pielgrzymka KARAN-u, czyli Stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny. Od 5 lat swoją modlitwę w drodze rozpoczynają 5 sierpnia Mszą św. i koronką do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, a kończą 11 sierpnia w Dolinie Miłosierdzia.

 

Pielgrzymki Stowarzyszenia KARAN idą do Matki Bożej z hasłem ,, Chcemy żyć „. Pragną w ten sposób  przez ręce Maryi oddać w opiekę Bożemu Miłosierdziu siebie samych, swojej rodziny i  prosić o potrzebne łaski oraz trzeźwość, wiarę, nadzieję i miłość. Rodziny dzieci uzależnionych niosą różaniec, znak Światowej Róży Różańca Rodziców Dzieci Uzależnionych, Osób Uzależnionych i Rodzin w potrzebie, oddając swojej rodziny i dzieci pod płaszcz matczynej opieki. Grupa KARAN pielgrzymując daje żywe świadectwo wiary, wierności, wytrwałości, miłości, nawrócenia i przemiany serca oraz przesłanie mówiące o tym, że przez modlitwę i pracę nad sobą oraz zdobywanie wiedzy o uzależnieniu można odzyskać utracone życie.

 

KARAN na Jasną Górę pielgrzymuje od 33 lat. Pomysłodawcą i przewodnikiem grupy  jest ks. dr Bronisława Paweł Rosik SAC. W szeregach  KARAN –u pielgrzymują osoby uzależnione leczące się w ośrodkach Rehabilitacyjno-Readaptacyjnych stowarzyszenia KARAN, neofici (osoby, które ukończyły terapię), rodzice i rodziny uzależnionych, terapeuci, przyjaciele KARANU oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wolontariusze.

W tym roku na szlaku świętowano 25-lecie kapłaństwa ks. Jerzego Bieńkowskiego SAC, wieloletniego pielgrzyma i dobrego przyjaciela KARANU.

Więcej o Stowarzyszeniu czytaj tutaj:

http://www.karan.pl