Wyczynowe buty zamiast kanapy?

Pamiętasz jeszcze, co powiedział papież podczas pielgrzymki do Polski? A może któreś z jego słów kłębią Ci się w głowie i nie pozwalają o sobie zapomnieć? Jesteś gotowy na wcielenie ich w życie? Podejmujesz to wezwanie razem z nami?

 

 

Podczas czuwania na Campusie Misericordiae podczas sobotniego czuwania papież Franciszek powiedział m.in: „Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”. W innym momencie Ojciec Święty stwierdził: „Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby »wegetować«, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad”.

 

Jeśli czujesz, że te słowa były do Ciebie,  jeśli chcesz zostawić po sobie trwały ślad, jeśli jesteś gotowy dać coś z siebie i chcesz swoje siły poświęcić na czynienie dobra, zapraszamy Cię na spotkanie Fundacji Ufam Tobie, która działa przy naszej parafii.

Przyjdź we wtorek, 9 sierpnia o godz. 18.30 do salki parafialnej, a dowiesz się więcej szczegółów.

 

Nie bądź młodym, który jest przedwczesnym emerytem, który rzucił ręcznik zanim rozpoczął walkę , który wegetuje zamiast żyć!