Podarujesz nam 1% podatku?

Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem Fundacja św. Barnaby umożliwiła odpisanie 1% podatku na dzieła charytatywne (działalności pożytku publicznego) realizowane przez naszą parafię. Konieczne jest jedynie odpowiednie uzupełnienie rocznego zeznania podatkowego. O tym, jak to zrobić podpowiadamy w załączonej ulotce.

To dzięki Państwa zeszłorocznym odpisom udało nam się wyremontować łaźnię dla bezdomnych. Wierzymy, że i w tym roku będziecie o nas pamiętać. Zachęcamy także do przekazywania tej informacji swojej rodzinie, znajomym i przyjaciołom.

Bardzo często mówimy, że chcielibyśmy mieć wpływ, na co przeznaczane są nasze podatki. Od kilku lat pojawiła się możliwość, decydowania o 1% kwoty, którą państwo pobiera od naszych wynagrodzeń, rent czy emerytur. Nie są to pieniądze, które mamy dodatkowo wyłożyć ze swojej kieszeni, ale 1% tego, co i tak oddajemy do Skarbu Państwa.

Jeżeli nie wskażemy konkretnej instytucji, która ma tę kwotę otrzymać, to nie znaczy, że zapłacimy mniej podatku, a jedynie to, że to urzędnicy zdecydują (podobnie jak o 99% całej kwoty), na co te pieniądze przeznaczyć.