Po raz kolejny padł rekord

Obejrzyj zdjęcia Obejrzyj filmik

Już po raz piąty odbył się nasz doroczny Bieg Miłosierdzia na rzecz osób bezdomnych. W tym roku trasę 4 kilometrów przebiegły, przespacerowały, czy przyjechały w wózkach 1652 osoby. Na zakończenie dla wszystkich uczestników były pamiątkowe medale oraz pallotyński bigos, a także specjalne miasteczko sportowe oraz koncert ewangelizacyjny.

Tradycyjnie impreza wpisała się w przeżywany w tym dniu doroczny odpust parafialny. Wspólne świętowanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz.15. Później sprawowana była Msza św. w nowobudującej się świątyni, w prezbiterium której o. Marco Rupnik zakończył dzień wcześniej pracę nad mozaiką.

 

Idea tego wydarzenia jest taka, że różne instytucje/firmy zaprzyjaźnione z parafią zobowiązały się do przekazania na rzecz prowadzonej przez pallotynów działalności charytatywnej 5 zł za każdego uczestnika. Każda osoba zapisana na liście startowej otrzymała koszulkę z logo sponsora i biegnąc, bądź maszerując, pokonała zaplanowaną trasę.

 

Pierwszy Bieg Miłosierdzia odbył się w dniu kanonizacji św. Jana Pawła II (2014 r.), a pozyskane wówczas fundusze pozwoliły na wznowienie działalności kuchni na rzecz bezdomnych (ponad 400 uczestników). Rok później uczestnicy biegli w celu sfinansowania łaźni dla bezdomnych (prawie 1000 uczestników). Oba te miejsca służą do dnia dzisiejszego. Za środki pozyskane dwa lata temu wykupione zostało ponad 2,5 tys. obiadów w szkołach dla dzieci z najuboższych rodzin (1400 uczestników). Czwarty Bieg pozwolił zdobyć środki na dopłatę do recept dla seniorów. Natomiast w tym roku środki przeznaczone zostaną na wymianę okien w stołówce dla bezdomnych, która oprócz tego, że w każdy weekend i święta służy jako jadłodajnia, to w także w okresie zimowym pełni rolę przytuliska i  noclegowni.