Pielgrzymowaliśmy do Głogowca

Dla uczczenia i lepszego przygotowania się do Roku Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia, wierni naszej parafii postanowili pielgrzymować śladami św. Siostry Faustyny. Wspólne wędrowanie rozpoczęliśmy od Głogowca, miejsca urodzenia Heleny Kowalskiej (s. Faustyny) i Świnic Warckich, gdzie przyszła Święta przyjęła chrzest i przystąpiła do I komunii świętej.

 

Podczas podróży Ryszard Trzeszczyński zapoznał uczestników pielgrzymki z kultem Bożego Miłosierdzia. Który został przekazany siostrze Faustynie przez samego Jezusa. Potem przypomniał jej życiorys i opisał dom rodzinny, wspominając o rodzicach – Mariannie i Stanisławie Kowalskich.

 

Po przyjeździe do Świnic Warckich w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny przywitał nas kustosz, ks. Janusz Kowalski, który mówił o czasach, w których żyła Helenka, o jej rodzinie i o pierwszych spotkaniach z Jezusem.

 

Po prelekcji nasz proboszcz, a zarazem kierownik duchowy, ks. Andrzej Partika, odprawił Mszę św. i wygłosił kazanie. Po Eucharystii było ucałowanie relikwii św. Faustyny. Następnie z s. Tymoteą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia pojechaliśmy do Głogowca, do domu, w którym znajduje się obecnie muzeum. Siostra Tymotea mówiła o kolejnych ciekawostkach z życia i duchowości s. Faustyny.

 

Na koronkę do Bożego Miłosierdzia wróciliśmy z powrotem do Świnic Warckich. Tym razem modliliśmy się w nowym kościele, który został konsekrowany 23 sierpnia 2015 r. O budowie tej świątyni oraz o pielgrzymach z całego świata, którzy coraz liczniej przybywają do tego miejsca opowiadał już wcześniej poznany ks. Janusz Kowalski.