Parafia w czasie epidemii

Kiedy w Polsce i w świecie borykamy się z epidemią koronowirusa, w naszej parafii jest to czas odpowiadania na realne potrzeby. I tak razem z Fundacją ufam Tobie proponujemy, nie tylko mieszkańcom naszej parafii, 5 konkretnych propozycji:

1. ZAKUPY DLA SENIORÓW I OSÓB W KWARANTANNIE

2. STOŁÓWKA I ŁAŹNIA DLA BEZDOMNYCH

3. TORBY MIŁOSIERDZIA

4. TELEFON WSPARCIA

5. SZYCIE MASECZEK

6. TRANSMISJA ON-LINE

 

  1. ZAKUPY dla seniorów i osób w kwarantannie. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie leków, czy żywności dzwoń do nas. Podajesz listę zakupów, następnego dnia wolontariusz dostarcza je do domu, a Ty płacisz tylko za zakupy i tylko przy odbiorze. To ważne proszę nie dać się nabrać oszustom, którzy biorą pieniądze przed zakupami, bo mogą Was zwyczajnie okraść. Nasz wolontariusz najpierw zrobi Wam zakupy, przywiezie je za darmo i dopiero po odebraniu zakupów płacicie dokładnie tyle ile macie na paragonie ze sklepu, czyli za same produkty. Transport pokrywa Fundacja;
  1. STOŁÓWKA i ŁAŹNIA – to propozycja wsparcia dla bezdomnych. Oni wiedzą dokładnie, kiedy mogą przyjść, bo przez cały rok te posiłki rozdajemy. Dodatkowo w tym czasie będziemy jeszcze rozdawać środki czystości;
  1. TORBY MIŁOSIERDZIA – to paczki żywnościowe dla osób ubogich. Pośród seniorów, których odwiedziliśmy w już na początku naszej akcji byli też i tacy, których zwyczajnie nie stać nawet na drobne zakupy. Jeśli ktoś dzwoni i zamawia 2 kg ziemniaków, chleb i konserwę, to wiesz, że zwyczajnie brakuje mu pieniędzy na większe zakupy. Do takich ludzi chcemy zawieźć paczki żywnościowe. Jeśli chcesz nam pomóc weź ze sobą na zakupy torbę miłosierdzia i włóż tam jakąś żywność i przynieś do kościoła. Druga opcja, dla tych co nie wychodzą z domu, wystarczy wpłacić darowiznę na konto Fundacji (48 1240 1213 1111 0010 9080 2310) z dopiskiem „torby miłosierdzia”. Wszystkie te pieniądze przeznaczone będą na zakupy żywności dla ubogich;
  1. TELEFON WSPARCIA – od tygodnia ksiądz proboszcz dzwoni do seniorów z naszej parafii, do których ma numer telefonu. Pyta jak się czują, czy czegoś nie potrzeba i czy już za nami tęsknią. Jeśli macie kontakt do takich osób, o których wiecie, że przydałaby się im pomoc, proszę podeślijcie mi taki numer. Ja chętnie zadzwonię i dopytam, czy nie potrzebują jakiejś pomocy. Nawet jeśli teraz nie będzie ona potrzebna, to będą mieli już numer, pod który zawsze będzie można zadzwonić w razie potrzeby;
  1. SZYCIE MASECZEK – siostry z naszej parafii szyją maseczki dla służb medycznych, dla seniorów i osób bezdomnych;
  2. TRANSMISJA ONLINE – prosimy zachęcajcie wszystkich do pozostawania w domach i uczestniczenia we Mszy Świętej za pośrednictwem naszej strony www.dolina-milosierdzia.pl

Jeśli potrzebujecie jakiejkolwiek pomocy – prosimy, dzwońcie – 514 491 315.