Goście u dzieci

Od stycznia tego roku, raz w miesiącu podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 11:30, pojawiają się w naszej parafii „goście u dzieci”. W ramach kazań najmłodsi  mają możliwość spotkania się z Siostrami Służebniczkami NMP. Na terenie naszej parafii znajduje się bowiem Dom Formacyjny Sióstr Służebniczek. Postulantki  kandydatki z tego Zgromadzenia włączają się w wspólne przeżywanie Eucharystii oraz tworzą z dziećmi w czasie kazania spotkanie w odniesieniu do  Ewangelii danego dnia.

 
Jest to czas, w którym jeszcze raz czytają wspólnie Słowo Boże, starając się zapamiętać to, co Pan Jezus chce nam przypomnieć danej niedzieli. Podczas spotkań z gośćmi nie brakuje uśmiechu, gitary oraz ciekawych historii, przybliżających postacie świętych. Siostry podkreślają, że bardzo cieszą się z możliwości tworzenia żywego Kościoła, wśród najmłodszych jego członków. Wspólnie spędzony czas pozwala nieustnie zbliżać się do Królestwa Bożego według obietnicy samego Jezusa: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. (Mk 10, 14)